Journal

V logistike sme už takmer v normále

Hovorí Gustáv Major, vedúci oddelenia logistiky spoločnosti BILLA.
Senec, 6. 5. 2020

V logistike to v súčasnosti vyzerá veľmi dobre. Dalo by sa povedať, že už máme takmer štandardné obdobie, samozrejme, s istými bezpečnostnými a hygienickými opatreniami.

Ten najväčší nápor už máme za sebou. V marci, kedy zákazníci robili vyslovene nákupy pod vplyvom paniky, sme museli naskladniť a následne vyexpedovať historicky rekordné objemy. Toľko tovaru sme ešte nikdy neexpedovali. Zo dňa na deň sa prakticky strojnásobil objem tovaru a výkonov. Musím však vyzdvihnúť, že kolegovia zareagovali naozaj výborne, či už prácou nadčas alebo mimoriadne vloženými zmenami.

Samozrejme, že ten prvotný strach bol v každom z nás. Predsa len, máme dodávateľov z Talianska aj Španielska, takže to je prirodzené. My sme však na skladoch zaviedli rúška a dezinfekciu na všetkých frekventovaných miestach ešte pred nariadením vlády. A v tom najťažšom období sme ich získavali aj za mimoriadne nepriaznivé ceny, len aby sme ochránili našich zamestnancov. Neskôr sme pred všetkými skladmi umiestnili kontajner s termokamerou — ten vás prakticky nepustí ďalej, ak máte teplotu alebo nemáte na sebe rúško. Pravidelne taktiež robíme ozonizáciu priestorov. Neustále vyhodnocujeme, čo vyžaduje ústredný krízový tím SR a čo chceme navyše a proaktívne robiť my.

Myslím si, že mnohé opatrenia ponecháme zavedené už natrvalo, alebo minimálne na dlhšie obdobie. Napríklad, využívanie práce z domu u niektorých pracovníkov logistiky.

Viete, ja nie som veľmi na príhovory. My v logistike sme predsa len orientovaní na výsledok. Čo sa však týka tohoto obdobia — tak obrovská vďaka patrí zamestnancom. Nie len v logistike, ale aj v predajniach a na centrále. Som hrdý na to ako prijali zodpovednosť a akú ochotu a pochopenie prejavili. A za to im treba poďakovať.

Ďalšie články